21.09.2014 - Kraków - Zabezpieczenie meczu Wisła Kraków - Legia Warszawa

 
21 września br. o godzinie 18 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbył się mecz 9-kolejki o mistrzostwo T-Mobile Ekstraklasy. Wisła Kraków podejmowała drużynę Warszawskiej Legii. Był to mecz podwyższonego ryzyka, który zabezpieczały większe niż zwykle siły Policji. 
 
O godzinie 12:40 i 14:30 na Dworzec Główny dotarły dwa pociągi specjalne z kibicami Legii, na których czekali funkcjonariusze OPP, NOP, wywiadowcy oraz przewodnicy psów służbowych. Legioniści otrzymali pulę 2000 biletów z czego 200 przekazali sympatykom Zagłębia Sosnowiec. Podstawionymi przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie autobusami pod eskortą Policji przewieziono kibiców na stadion przy ul. Reymonta. W czasie przejazdu kibice kilkukrotnie rzucali różnymi rzeczami w przechodniów. Na skrzyżowaniach na trasie przejazdu kolumn funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji kierowali ruchem. Dla obu drużyn był to przełomowy mecz; Wisła pierwszy raz od zakończenia bojkotu zapełniła stadion do ostatniego miejsca z kolei dla Legii, był to pierwszy mecz wyjazdowy od kilku miesięcy. 
 
Nad bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze krakowskiego garnizonu oraz IX kompania Nieetatowych Oddziałów Prewencji Policji, którą tworzą policjanci z Komend Powiatowych Policji z: Bochni, Brzeska, Gorlic oraz Limanowej. Podczas zabezpieczenia nie odnotowano poważnych incydentów. Za tydzień przed krakowską Policją kolejne zabezpieczenie tym razem 188 Świętej Wojny.