Volkswagen Financial Services VWFS wspiera Ochotniczą Straż Pożarną w Rusocicach.

VWFSOSPRusocice

Wczoraj, tj. 29.06, na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Volkswagen Financial Services a Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP, druhowie z podkrakowskich Rusocic odebrali jeden z 30 samochodów przeznaczonych do bezpłatnego użyczenia jednostkom OSP. Celem programu jest wsparcie przez VWFS działalności Z OSP RP, a tym samym wybranych jednostek OSP w działaniach związanych z pandemią COVID-19, a także zapobieganiem i walką z suszą oraz zagrożeniem pożarowym w poszczególnych regionach naszego kraju. OSP Rusocice aktywnie działa od wybuchu pandemii realizując swoje cele statutowe, co ma swoje odzwierciedlenie w ilości udzielonego już wsparcia, a jest to proces ciągły, który nie zakończył się. W miesiącu marcu, w Wielkopolsce powstała inicjatywa #STRAŻACYMEDYKOM. Dzięki druhowi-prezesowi Witoldowi OSP Rusocice akcja ta dotarła również do naszego województwa, na teren powiatów: krakowskiego, wadowickiego, wielickiego, proszowickiego bocheńskiego i Miasta Krakowa. A jako pierwsze do pomocy medykom włączyły się jednostki OSP Jerzmanowice na czele z druhną Izabelą oraz OSP Krzęcin na czele z druhem Maciejem. W pierwszym miesiącu nieformalna grupa zyskała siłę 37 jednostek OSP. Dzięki zbiórkom artykułów spożywczych i przemysłowych począwszy od napojów, batonów po środki odkażające, rękawiczki, przyłbice, maseczki ? przekazanych przez ludzi dobrej woli, firmy, trafiły one do placówek medycznych #OchronaZdrowia, zespołów Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego #PRM. "Strażacy Medykom Grupa OSP Małopolska wokół Krakowa" dotarli z pomocą do szpitala w Wolicy (powiat kaliski), Domu Pomocy Społecznej w Bochni i nie tylko. Były to miejsca, gdzie toczyła się dramatyczna walka z koronawirusem COVID-19. Jednocześnie wychodząc z założenia, że lepiej zapobiegać niż zwalczać ? zabezpieczone w środki ochrony został szereg placówek na terenie powiatu krakowskiego na wypadek zaistnienia patogenu. Dziś fejsbukowa grupa #STRAŻACYMEDYKOM "Grupa OSP Małopolska wokół Krakowa" stała się stowarzyszeniem, które założyli druhna Izabela oraz druhowie Witold i Maciej. Główne zadania postawione przed Stowarzyszeniem #StrażacyMałopolska są identyczne jak przed akcją #STRAŻACYMEDYKOM. Stowarzyszenie będzie realizować zadania w oparciu o wypracowaną sieć powiązań pomiędzy jednostkami ochotniczych straży pożarnych, wykorzystując wiedzę i doświadczenie strażaków, jednocześnie rozbudowując powiązania, by objęły one teren całego województwa małopolskiego. Volkswagen Transporter T6 przekazany przez #VWFS na okres pół roku z prawem opcji jego przedłużenia bez wątpienia jest przykładem docenienia ciężkiej pracy wolontariuszy akcji #STRAŻACYMEDYKOM.

Pojazd pochodzi z 2016 roku, wyposażony w 6 foteli oraz przestrzeń ładunkową. Do Volkswagenów dołączono kartę paliwową o wartości 1000 zł/ miesiąc. Dodatkowo ZOSP RP doposażył każdy samochód w:

  1. maseczki medyczne jednorazowe trójwarstwowe 50 szt. ? 14 opak.
  2. kombinezon zgodny z normą PNEN 14126 ? 2szt,
  3. rękawiczki nitrylowe 100 szt. ? 1 opakowanie,
  4. płyn odkażający etanol do rąk ? 1 szt.,
  5. opryskiwacz ręczny ciśnieniowy naramienny ? 1 kpl.
  6. płyn do dezynfekcji powierzchni 5 l. ? 2 szt,

Pojazdy odebrano w podwarszawskim Okęciu, u dealera marki Volkswagen Samochody Dostawcze ? Porsche Inter Auto. Nie posiadają sygnalizacji świetlno-dźwiękowej, pełnią rolę samochodów kwatermistrzowskich.
#VWFSPomaga
#pierwsinamiejscu
#zostanwdomu