Nowy lekki samochód kwatermistrzowski w JRG 5 Kraków

nowy 305k81 slkw jrg5

Lekki samochód kwatermistrzowski na podwoziu Volkswagena Craftera.

Pojazd otrzymał kryptonim operacyjny KF 305-81 i użytkowany jest przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą numer 5 w Krakowie. Wyposażony jest w silnik diesla o mocy 176 koni mechanicznych oraz manualną skrzynie biegów.

Pojazdem może poruszać się sześciu funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. W tylnej części pojazdu znajduje się przestrzeń ładunkowa, w której strażacy mogą transportować wszelaki sprzęt wykorzystywany podczas działań ratowniczo-gaśniczych lub innych zadań kwatermistrzowskich. Dodatkowo w pojeździe zamontowany został hak holowniczy dzięki czemu może ciągnąć różnego rodzaju przyczepki.

Pojazd do JRG 5 Kraków trafił pod koniec 2023 roku i zastąpił wysłużonego Peugeota Boxera, który został przekazany do Ochotniczej Straży Pożarnej w Maszycach gdzie otrzymał kryptonim operacyjny KF 339-69.  

Zabudowę specjalistyczną wykonała firma Bibmot z Mielca. Jest to pierwszy tego typu pojazd na podwoziu Volkswagena Craftera jaki trafił w struktury Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Typ: SLKw
Podwozie: Volkswagen Crafter
Zabudowa: Bibmot
Kryptonim: KF 305-81
Liczba miejsc: 6
Układ siedzeń: 1+2+3
Rocznik: 2023
Napęd: 4x2
Moc: 130 kW
DMC: 3500 kg

Sygnalizacja świetlna:
- Belka sygnalizacyjna LED Strobos Optima 60 3LM C2
- 4 sztuki lamp kierunkowych LED 

Sygnalizacja dźwiękowa: 
- Generator dźwiękowy Strobos STBS-HSP
- Głośnik VS-150W