14.04.2024 - Biały Kościół - Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej "STRAŻACY DLA ZOSI ŻUREK"

14042024 turniej pilki
W dniu 14 kwietnia 2024 roku odbył się Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej "STRAŻACY DLA ZOSI ŻUREK" w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Białym Kościele oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Bęble. 

W turnieju wzięło udział 8 drużyn, które od godzin 9:00 toczyły rywalizację w grupach, by następnie przez półfinały i finał wyłonić zwycięzcę turnieju. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, po 4 jednostki w każdej.
 
Po zaciętej rywalizacji, do fazy finałowej awansowały jednostki z Białego Kościoła, Bębła, Kobylan i Krzeszowic. W półfinałach drużyny z Bębła i Białego Kościoła uległy drużynom z Kobylan i Krzeszowic, natomiast w meczu o trzecie miejsce drużyna z Bębła musiała uznać wyższość rywali, ustępując miejsce na podium. W meczu finałowym zmierzyły się OSP Kobylany wraz z OSP Krzeszowice, w którym to drużyna z Kobylan sięgła po laur zwycięstwa, zdobywając nie tylko najwyższe miejsce podium, ale także tytuł najlepszego strzelcy, który trafił do Jakuba Drewniaka oraz tytuł najlepszego bramkarza - którym został Michał Rosołowski. 

Mimo że turniej był charytatywny, to drużyny nie zamierzały odstawiać nogi i poziom piłkarski jak i walka na hali budziła wiele emocji. 
Zawodników i gości uraczył pyszny ŻUREK przygotowany przez zaprzyjaźnioną kucharkę, który posilił brzuszki zawodników a niektórym nawet porwał kubki smakowe. Na zakończenie turnieju została także zlicytowana koszulka meczowa Wisły Kraków z podpisem Angela Rodado podarowana przez druhów z Bolechowic i Owczary. 
 
Końcowa klasyfikacja ułożyła się następująco:
1. OSP KOBYLANY
2. OSP KRZESZOWICE
3. OSP BIAŁY KOŚCIÓŁ
4. OSP BĘBŁO
5. OSP MICHAŁOWICE
6. OSP ŚCIBORZYCE
7. OSP BOLECHOWICE
8. OSP OWCZARY

Wszystkim zawodnikom gratulujemy !

Dochód z turnieju wynoszący 3750 złotych, przekazaliśmy na ręce rodziców małej Zosi.